executive director
má vyše 20-ročnú skúsenosť v tvorbe politík v oblasti vysokého školstva (VŠ) a VŠ vedy. Bola študentskou líderkou. Venuje sa výskumu v oblasti VŠ politiky, z ktorej na CEU vo Viedni získala doktorát.
V Slovenskej Akreditačnej agentúre pre VŠ viedla najväčší prieskum spokojnosti vysokoškolákov na Slovensku. Robila poradkyňu dvom premiérom (I. Radičová, E. Heger), štátnemu tajomníkovi MŠVVaŠ SR (M. Fedák) a politickým stranám.
Riadi projekty – najväčšie boli: Úver Svetovej Banky – rozvoj ľudských zdrojov v sektore školstva a práce a sociálnych vecí (5 mil. eur) a To dá rozum (1,5 mil. eur) – návrh reformy vzdelávania od materských až po vysoké školy. Pravidelne verejne vystupuje.
co-founder
sa venuje výskumu v oblasti protikorupčnej politiky, politicko-administratívnych vzťahov a behaviorálnych experimentov vo verejnom sektore, v rámci čoho je autorkou niekoľkých desiatok vedeckých a odborných publikácií.
Je profesorkou na Ústave verejnej politiky (ÚVP) FSEV UK v Bratislave. Absolvovala viaceré študijné pobyty, napr. na Georgetown University, Yale University, Harvard university či v Svetovej banke.
Pracovala ako výskumníčka CPHR, v rokoch 1998 do 2009 bola prezidentkou Transparency International Slovensko. Je spoluzakladateľkou Behaviorálneho labu ÚVP. Spolupracuje so zdravotníckym start-upom Zhiva.
výskumník
sa venuje finančnému právu a verejným financiám ako advokát, aj vysokoškolský pedagóg a výskumník na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.
V oblasti finančného práva a verejných financií má niekoľko desiatok vedeckých a odborných publikácií. Je absolventom Právnickej fakulty UK v Bratislave a Národohospodárskej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave. Vo VŠ vzdelávaní pôsobí od roku 2009.
Je členom Komisie pre tvorbu práva pri Ústavnoprávnom výbore NR SR pre oblasť finančného práva. Pravidelne prednáša a konzultuje legislatívne aj praktické otázky s profesijnými združeniami, súdmi aj s finančnou správou.
výskumník
je výskumníčka v odbore informatika so zameraním na umelú inteligenciu. V roku 2020 založila Kempelenov inštitút inteligentných technológií (KInIT), nezávislý a neziskový inštitút, ktorý ako centrum excelentného výskumu podporuje záujem firiem o výskum, ich silnejšie prepojenie s akademickým sektorom, cirkuláciu talentov a rozvoj podnikavosti naprieč sektormi.
Úsilie venuje aj rozvoju medzinárodných aktivít a dlhodobému zviditeľňovaniu slovenského výskumu a inovácií v AI. Bola členkou správnej rady Spoločného výskumného centra Európskej komisie a skupiny expertov na vysokej úrovni pre AI.
Pred pôsobením v KInIT bola profesorkou na Slovenskej technickej univerzite, dekankou a vedúcou výskumnej skupiny PeWe (pewe.sk).
výskumník
sa vo svojom výskume zameriava na vyhodnocovanie účinnosti aktívnych politík trhu práce a vzdelávacích programov, rovnako ako analyzovanie a prognózovanie ponuky práce.
Má viac ako 15 ročné skúsenosti v oblasti ekonomického a spoločenskovedného výskumu s výraznou empirickou orientáciou. Pôsobí vo funkcií riaditeľa Ekonomického ústavu Slovenskej akadémie vied.
V rámci Slovenska aktívne participuje na tvorbe strategických dokumentov v oblasti tvorby verejných politík zamestnanosti, či odborného vzdelávania. Medzi jeho silné stránky patrí spracovávanie individuálnych údajov, tvorba indikátorov, extrahovanie informácie relevantnej pre tvorbu politík, a následná tvorba odporúčaní.
výskumník
sa výskumne zaoberá ekonomickou politikou, ekonómiou práce a populácie, migráciou, mobilitou v rámci EÚ, etnicitou a reformami na európskych pracovných trhoch. O týchto témach rozsiahlo publikoval v popredných medzinárodných časopisoch a vydavateľstvách.
Martin je profesor a bývalý dekan/riaditeľ na Škole/Katedre verejnej politiky na Stredoeurópskej univerzite (CEU) vo Viedni. Je zakladateľom a vedeckým riaditeľom CELSI, Bratislava. Zároveň je zvoleným členom a predsedom Sekčného výboru pre „Ekonomiku, biznis a manažérske vedy“ v Academia Europaea.
Jeho súčasné a predchádzajúce pôsobenia v oblasti výskumu a výučby zahŕňajú Ekonomickú univerzitu v Bratislave; Harvardovu univerzitu; Univerzitu Spojených národov v Maastrichte; Univerzitu v Bonne; Bruegel; a IZA. Martin aktívne pôsobil v poradných úlohách pre európske inštitúcie, národné vlády a medzinárodné organizácie.
výskumník
vedie Centrum pedagogickej podpory na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, kde tiež pôsobí ako docentka na Katedre pedagogiky. Vyštudovala vysokoškolské vzdelávanie na Oxfordskej univerzite (2012, MSc.) a teóriu politiky na Univerzite Komenského (2003, PhD.).
V roku 2019 získala kvalifikáciu Principal Fellow britskej Higher Education Academy. Organizuje a vedie workshopy a kurzy pre vysokoškolských učiteľov.
Má skúsenosti ako vedúca troch projektov Erasmus+ Strategické/Kooperačné partnerstvá v oblasti rozvoja vysokoškolských učiteľov, internacionalizácie, rovesníckeho vzdelávania a duševného zdravia. Jej akademické publikácie majú viac ako 470 ohlasov (scholar google). Pôsobí ako členka Správnej rady Trnavskej univerzity.
výskumník
sa venuje výskumu zameranému na stavebnú a priestorovú akustiky, a na riešenie otázok spojených s vnímaním zvuku. Je profesorkou na Stavebnej fakulte STU v Bratislave a na Fakulte architektúry KU Leuven v Belgicku, kde je zároveň vedúca Katedry dizajnu a inžinierstva v stavebných konštrukciách a architektúre, campus Brusel a Gent.
Je autorkou vyše 120 vedeckých publikácií v databáze scopus, s vyše 800 citáciami. Počas svojej kariéry koordinovala viacero výskumných projektov, v súčasnosti napr. HE-MSCA-DN “ActaReBuild” (2.5 mil EUR).
Vyškolila 9 doktorandov a v súčasnosti ich pod jej vedením pracuje 8. V minulosti bola predsedníčkou Európskej technickej komisie pre Stavebnú a priestorovú akustiku a členkou rady Belgickej a Holandskej akustickej spoločnosti. Od roku 2017 je prezidentkou Slovenskej akustickej spoločnosti. V máji 2016 jej bolo udelené ocenenie Vedkyňa roka SR 2015 a v roku 2016 prezentovala na konferencii TEDx Bratislava.
výskumník
sa vo výskume venuje epidemiológii prenosných a neprenosných ochorení. Alexandra je profesorka epidemiológie, vedie Ústav epidemiológie a je prodekanka Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Je autorkou mnohých vedeckých publikácií, z nich viac ako 120 je uvedených v databáze Web of Science, s viac ako 50 000 citáciami.
Alexandra je členkou medzinárodnej pracovnej skupiny Global Burden of Disease a Rady Vlády Slovenskej republiky pre duševné zdravie. Je koordinátorkou slovenského školiaceho miesta pre aplikovanú epidemiológiu Európskeho centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (ECDC).
Absolvovala štipendijné výskumné pobyty na University of California in Berkeley, George Washington University a Georgetown University, USA. V minulosti bola a v súčasnosti je hlavnou riešiteľkou národných i medzinárodných vedeckých projektov, financovaných z grantových schém Európskej komisie, WHO, APVV, VEGA a ďalších.
výskumník
sa vo výskumnej a pedagogickej činnosti zameriava na problémy stavebnej a priestorovej akustiky a subjektívne vnímanie zvuku. Vojtech pôsobí ako docent na Katedre materiálového inžinierstva a fyziky Stavebnej fakulty STU v Bratislave. Bol zástupcom STU v konzorciu niekoľkých medzinárodných projektov.
V súčasnosti plní funkciu projektového manažéra v projekte HORIZON – MSCA – 2021 – DN „ActaReBuild“ a vedie 4 doktorandov zaoberajúcich sa otázkami akustickej pohody vo vonkajšom a vnútornom prostredí. Od roku 2017 je tajomníkom Slovenskej akustickej spoločnosti.
Vojtech je autorom niekoľko desiatok publikácií v oblasti stavebnej akustiky, priestorovej akustiky a vnímania zvuku.
výskumník
sa dlhodobo venuje tvorbe mestských politík a témam etiky a integrity v právnických profesiách a verejnej správe. Ján pôsobil ako riaditeľ Metropolitného inštitútu Bratislavy (2019-2024) a v súčasnosti vedie mestské stratégie Bratislavy.
Absolvoval doktorandské štúdium na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a štúdium verejnej správy na Hertie School of Governance v Berlíne. Učí a participuje na výskume na Univerzite Komenského v oblasti obchodného a finančného práva (APVV, Horizont 2020).
V roku 2017 absolvoval aj medzinárodný výmenný program International Visitor Leadership Program v USA zameraný na kvalitu a zlepšovanie systému spravodlivosti. Je autorom a spoluautorom viacerých najmä akademických publikácií.
výskumník
je ekonóm, vedec, a inovátor. Je riaditeľom startupu Zhiva, ktorý sa zaoberá behaviorálnymi intervenciami v oblasti zdravia s dôrazom na chronické choroby.
Pôsobí ako koordinátor siete expertov Európskej komisie na ekonómiu vzdelávania, externý pedagóg na Sciences Po v Paríži a externý komentátor Denníka SME. Má PhD z ekonómie z University of St Andrews a pôsobil ako Senior Research Fellow v Centre for European Policy Studies.
Spoluzakladal Ústav verejnej politiky na FSEV UK, kde do roku 2014 pôsobil ako docent.
výskumník
je kardiológom na NÚSCH, vyučuje na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a študuje klinický výskum na Oxfordskej Univerzite.
Okrem klinickej medicíny sa venuje aj výskumu v oblasti kardiovaskulárnej prevencie, trombóz, arytmií a umelej inteligencie.
2015 založil biomedicínsku organizáciu Premedix Academy.
2017 bol Európskou kardiologickou spoločnosťou (ESC) oslovený, aby spolu so zahraničnými kolegami založil Komisiu pre digitálnu medicínu. Vzápätí túto formu medicíny priniesol aj na Slovensko a vznikla Premedix Clinic.
2020 bol zvolený do predsedníctva ESC ako vôbec prvý Slovák a zároveň historicky najmladší člen spoločnosti.
2022 získal striebornú medailu ESC a bol vybraný medzi 5 najlepších mladých vedcov na Slovensku. V roku 2022 založil spoločnosť Seerlinq, s.r.o.