pôsobí vo funkcií riaditeľa Ekonomického ústavu Slovenskej akadémie vied. Má viac ako 15 ročné skúsenosti v oblasti ekonomického a spoločenskovedného výskumu s výraznou empirickou orientáciou.
Vo svojom výskume sa zameriava na vyhodnocovanie účinnosti aktívnych politík trhu práce a vzdelávacích programov, rovnako ako analyzovanie a prognózovanie ponuky práce. V rámci Slovenska aktívne participuje na tvorbe strategických dokumentov v oblasti tvorby verejných politík zamestnanosti, či odborného vzdelávania.
Medzi jeho silné stránky patrí spracovávanie individuálnych údajov, tvorba indikátorov, extrahovanie informácie relevantnej pre tvorbu politík, a následná tvorba odporúčaní.
je profesorkou na Stavebnej fakulte STU v Bratislave a na Fakulte architektúry KU Leuven v Belgicku, kde je zároveň vedúca Katedry dizajnu a inžinierstva v stavebných konštrukciách a architektúre, campus Brusel a Gent. Jej vedecká činnosť je zameraná na výskum v oblasti stavebnej a priestorovej akustiky, a na riešenie otázok spojených s vnímaním zvuku.
Je autorkou vyše 120 vedeckých publikácií v databáze scopus, s vyše 800 citáciami. Počas svojej kariéry koordinovala viacero výskumných projektov, v súčasnosti napr. HE-MSCA-DN “ActaReBuild” (2.5 mil EUR). Vyškolila 9 doktorandov a v súčasnosti ich pod jej vedením pracuje 8.
V minulosti bola predsedníčkou Európskej technickej komisie pre Stavebnú a priestorovú akustiku a členom rady Belgickej a Holandskej akustickej spoločnosti. Od roku 2017 je prezidentkou Slovenskej akustickej spoločnosti. V máji 2016 jej bolo udelené ocenenie Vedkyňa roka SR 2015 a v roku 2016 prezentovala na konferencii TEDx Bratislava.
vedie Centrum pedagogickej podpory na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, kde tiež pôsobí ako docentka na Katedre pedagogiky.
Vyštudovala vysokoškolské vzdelávanie na Oxfordskej univerzite (2012, MSc.) a teóriu politiky na Univerzite Komenského (2003, PhD.). V roku 2019 získala kvalifikáciu Principal Fellow britskej Higher Education Academy.
Organizuje a vedie workshopy a kurzy pre vysokoškolských učiteľov. Má skúsenosti ako vedúca troch projektov Erasmus+ Strategické/Kooperačné partnerstvá v oblasti rozvoja vysokoškolských učiteľov, internacionalizácie, rovesníckeho vzdelávania a duševného zdravia. Jej akademické publikácie majú viac ako 470 ohlasov (scholar google). Pôsobí ako členka Správnej rady Trnavskej univerzity.
pôsobil ako riaditeľ Metropolitného inštitútu Bratislavy (2019-2024) a v súčasnosti vedie mestské stratégie Bratislavy.
Absolvoval doktorandské štúdium na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a štúdium verejnej správy na Hertie School of Governance v Berlíne.
Učí a participuje na výskume na Univerzite Komenského v oblasti obchodného a finančného práva (APVV, Horizont 2020). V roku 2017 absolvoval aj medzinárodný výmenný program International Visitor Leadership Program v USA zameraný na kvalitu a zlepšovanie systému spravodlivosti.
Je autorom a spoluautorom viacerých najmä akademických publikácií. Dlhodobo sa venuje tvorbe mestských politík, tiež témam etiky a integrity v právnických profesiách a verejnej správe.
je profesor a bývalý dekan/riaditeľ na Škole/Katedre verejnej politiky na Stredoeurópskej univerzite (CEU) vo Viedni. Je zakladateľom a vedeckým riaditeľom CELSI, Bratislava.
Zároveň je zvoleným členom a predsedom Sekčného výboru pre „Ekonomiku, biznis a manažérske vedy“ v Academia Europaea.
Jeho súčasné a predchádzajúce pôsobenia v oblasti výskumu a výučby zahŕňajú Ekonomickú univerzitu v Bratislave; Harvardovu univerzitu; Univerzitu Spojených národov v Maastrichte; Univerzitu v Bonne; Bruegel; a IZA.
Kahanec aktívne pôsobil v poradných úlohách pre európske inštitúcie, národné vlády a medzinárodné organizácie.
Jeho hlavnými výskumnými záujmami sú ekonomická politika, ekonómia práce a populácie, migrácia, mobilita v rámci EÚ, etnicita a reformy na európskych pracovných trhoch, o ktorých rozsiahlo publikoval v popredných medzinárodných časopisoch a vydavateľstvách.
je vysokoškolský pedagóg, výskumník a advokát. Je vedúcim Katedry finančného práva (KFP) PraF UK v Bratislave.
Je absolventom PraF UK v Bratislave a NHF EU v Bratislave a vo VŠ vzdelávaní pôsobí od roku 2009.
Je autorom niekoľko desiatok vedeckých a odborných publikácií v oblasti finančného práva a verejných financií a členom Komisie pre tvorbu práva pri Ústavnoprávnom výbore NR SR pre oblasť finančného práva.
Pravidelne prednáša a konzultuje legislatívne aj praktické otázky s profesijnými združeniami, súdmi aj s finančnou správou.
absolvovala doktorandské štúdium v odbore politológie a ďalej sa zameriava na vysokoškolskú pedagogiku, (nielen) v oblasti spoločenských vied.
Jej primárne zameranie je na aktivizačné metódy vo výučbe malých i veľkých skupín (akademická debata, kolaboratívne metódy a i.), AI vo výučbe a výskum dopadov výučby (tzv. SOTL). Okrem iného v rámci aliancie ENLIGHT vedie tréningy metodológie Challenge-based Education a je koordinátorkou kurzu Ako inovatívne učiť na VŠ, primárne určeného pre doktorandov, doktorandky, ale i pre skúsených vysokoškolských učiteľov a učiteľky.
V roku 2022 získala certifikát britskej asociácie SEDA (Staff and Educational Development Association) za úspešné absolvovanie dvojročného kurzu „Effective teaching for Internationalisation“.
V súčasnosti pôsobí na Centre pedagogickej podpory Filozofickej fakulty na Univerzite Komenského v Bratislave, v rámci ktorého bola spolu-riešiteľkou niekoľkých Erasmus+ projektov (IMPACT, HOSUED, BELONG). V rámci prebiehajúcich kurzov „Ako inovatívne učiť na VŠ“ a „Inclusive teaching“ pôsobí ako lektorka a koučka.
Jej najnovšie publikácie sa zameriavajú na internacionalizáciu a využitie vyučovacích metód na zlepšenie argumentačných zručností študentstva.
pôsobí ako docent na Katedre materiálového inžinierstva a fyziky Stavebnej fakulty STU v Bratislave.
Jeho výskumná a pedagogická činnosť je zameraná na problémy stavebnej a priestorovej akustiky ako aj subjektívneho vnímania zvuku. Pôsobil ako zástupca STU v konzorciu niekoľkých medzinárodných projektov.
V súčasnosti plní funkciu projektového manažéra v projekte HORIZON – MSCA – 2021 – DN „ActaReBuild“ a vedie 4 doktorandov zaoberajúcich sa otázkami akustickej pohody vo vonkajšom a vnútornom prostredí.
Od roku 2017 je tajomníkom Slovenskej akustickej spoločnosti. Vojtech je autorom niekoľko desiatok publikácií v oblasti stavebnej akustiky, priestorovej akustiky a vnímania zvuku.
je profesorka epidemiológie. Vedie Ústav epidemiológie a je prodekanka Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave.
Je autorkou mnohých vedeckých publikácií, z nich viac ako 120 je uvedených v databáze Web of Science, s viac ako 50 000 citáciami. Alexandra je členkou medzinárodnej pracovnej skupiny Global Burden of Disease a Rady Vlády Slovenskej republiky pre duševné zdravie.
Je koordinátorkou slovenského školiaceho miesta pre aplikovanú epidemiológiu Európskeho centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (ECDC). Absolvovala štipendijné výskumné pobyty na University of California in Berkeley, George Washington University a Georgetown University, USA.
Vo výskume sa Alexandra venuje epidemiológii prenosných aj neprenosných ochorení. V minulosti bola a v súčasnosti je hlavnou riešiteľkou národných i medzinárodných vedeckých projektov, financovaných z grantových schém Európskej komisie, WHO, APVV, VEGA a ďalších.
je výskumníčka v odbore informatika so zameraním na umelú inteligenciu.
V roku 2020 založila Kempelenov inštitút inteligentných technológií (KInIT), nezávislý a neziskový inštitút, ktorý ako centrum excelentného výskumu podporuje záujem firiem o výskum, ich silnejšie prepojenie s akademickým sektorom, cirkuláciu talentov a rozvoj podnikavosti naprieč sektormi.
Úsilie venuje aj rozvoju medzinárodných aktivít a dlhodobému zviditeľňovaniu slovenského výskumu a inovácií v AI.
Bola členkou správnej rady Spoločného výskumného centra Európskej komisie a skupiny expertov na vysokej úrovni pre AI. Pred pôsobením v KInIT bola profesorkou na Slovenskej technickej univerzite, bývalá dekanka a vedúca výskumnej skupiny PeWe (PeWe.sk).
vedie Ústav verejnej politiky (ÚVP) FSEV UK v Bratislave. Absolvovala viaceré študijné pobyty, napr. na Georgetown University, Yale University, Harvard university či v Svetovej banke.
Pracovala ako výskumníčka CPHR, v rokoch 1998 do 2009 bola prezidentkou Transparency International Slovensko. Je spoluzakladateľkou Behaviorálneho labu ÚVP.
Je autorkou niekoľkých desiatok vedeckých a odborných publikácií najmä v oblasti protikorupčnej politiky, politicko-administratívnych vzťahov a behaviorálnych experimentov vo verejnom sektore. Spolupracuje so zdravotníckym start-upom Zhiva.
Emília je spoluzakladateľkou Therapolisu.
je ekonóm, vedec, a inovátor.
Je riaditeľom startupu Zhiva, ktorý sa zaoberá behaviorálnymi intervenciami v oblasti zdravia s dôrazom na chronické choroby.
Pôsobí ako koordinátor siete expertov Európskej komisie na ekonómiu vzdelávania, externý pedagóg na Sciences Po v Paríži a externý komentátor Denníka SME.
Má PhD z ekonómie z University of St Andrews a pôsobil ako Senior Research Fellow v Centre for European Policy Studies.
Spoluzakladal Ústav verejnej politiky na FSEV UK, kde do roku 2014 pôsobil ako docent.
má vyše 20-ročnú skúsenosť v tvorbe politík v oblasti vysokého školstva (VŠ) a VŠ vedy. Bola študentskou líderkou. Venuje sa výskumu v oblasti VŠ politiky, z ktorej na CEU získala doktorát.
V Slovenskej Akreditačnej agentúre pre VŠ viedla najväčší prieskum spokojnosti vysokoškolákov na Slovensku. Robila poradkyňu dvom premiérom (I. Radičová, E. Heger), štátnemu tajomníkovi MŠVVaŠ SR (M. Fedák) a politickým stranám.
Riadi projekty – najväčšie boli: Úver Svetovej Banky – rozvoj ľudských zdrojov v sektore školstva a práce a sociálnych vecí (5 mil. eur) a To dá rozum (1,5 mil. eur) – návrh reformy vzdelávania od materských až po vysoké školy. Pravidelne verejne vystupuje.
Renáta pracuje v Therapolise ako jeho výkonná riaditeľka.